DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-06-06 | Spoznajte krásy Botanickej záhrady v Európskom meste stromov

2017-06-06 | Spoznajte krásy Botanickej záhrady v Európskom meste stromov

Trnava, 6. júna 2017 ‒ Priatelia parkov a záhrad si tento víkend prídu na svoje. Konať sa bude Víkend otvorených parkov a záhrad. Výnimkou nie je ani Trnava, ktorá sa hrdí titulom Európske mesto stromov 2017.  Návštevníci tak aj v tomto roku spoznajú krásy Botanickej záhrady MTF STU.

Bývalá Botanická záhrada MTF STU v Trnave má za sebou pohnutú históriu. Vznikla v roku 1967 a pôvodne slúžila na praktickú výučbu ekologického a poľnohospodárskeho sadovníctva. Viackrát jej hrozil zánik a do roku 2006 iba chátrala. Dobrovoľníci a viaceré organizácie ju našťastie zachránili a návštevníci tak 10. ‒ 11. júna môžu spoznať krásy, ktoré v sebe ukrýva.

„Počas víkendu budú pre návštevníkov pripravené viaceré diskusie a prednášky, v ktorých sa dozvedia o histórii Bývalej Botanickej záhrady a tiež o význame zelene v Trnave. Nebudú chýbať prehliadky a taktiež relaxačná chill-out zóna. Pre deti budú zase v nedeľu pripravené tvorivé dielne,“ hovorí o podujatí Michaela Potočárová, riaditeľka Trnava Tourism.

Víkend otvorených parkov a záhrad tak bude aj skvelou príležitosťou, ako osláviť titul, ktorým sa od mája hrdí Trnava. Za svoju snahu rozširovať plochy zelene v meste sa stala Európskym mestom stromov. Od roku 2014 pribudlo v meste takmer 2 700 stromov, ktorých prínos pre klímu a ľudí je porovnateľný s malým lesom.

Priatelia prírodnej pestrosti si tak po prvý raz užijú Víkend otvorených parkov a záhrad v Európskom meste stromov v Trnave.

 

Fotografie:

www.uschovna.cz/zasilka/MC3P7YNUH8V4MUWT-FC8/

www.uschovna.cz/zasilka/MC6VRYWI8BLIZFUK-UIB/

Zdroj: Trnava Tourism

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 01 02 03 04
Celý mesiac
Novinky