DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-09-22 | Trnava víta cyklistov, získala dôležitý certifikát

2017-09-22 | Trnava víta cyklistov, získala dôležitý certifikát

Trnava, 22. 9. 2017 – Cyklisti, vitajte v Trnave! Turistické informačné centrum Regiónu TIRNAVIA sa zapojilo do programu turistických služieb, ktorého cieľom je vytvoriť sieť zariadení a služieb prispôsobených potrebám cyklistov. Slávnostné odovzdanie certifikátu Vitajte cyklisti! sa konalo vo štvrtok 21. septembra pri mestskej veži v srdci Trnavy, a to v rámci Európskeho týždňa mobility aj Medzinárodného dňa bez áut, ktorý si pripomíname v piatok 22. septembra.

Zariadenia, ktoré sú súčasťou programu certifikácie turistických služieb Vitajte cyklisti!, musia spĺňať niekoľko základných požiadaviek. Cyklisti tam nájdu bezpečné miesto na odloženie bicykla, k dispozícii majú základné náradie pre prípad nečakaných technických problémov a na požiadanie im zamestnanci turistického informačného centra Regiónu TIRNAVIA poskytnú dôležité informácie o výletoch na bicykli, ako aj o cyklotrasách v meste a okolí.

Tento dôležitý certifikát prišiel zástupcom oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism a zástupcom mesta Trnava odovzdať Marián Kasala, hodnotiteľ Vitajte cyklisti! pre región Trnava a okolie. „Certifikácia Vitajte cyklisti! je inšpirovaná certifikačnými schémami v západnej Európe a priamo vychádza z certifikácie v Českej republike, kde je certifikovaných už viac ako 750 zariadení a cieľov. Na Slovensku je aktuálne v rámci projektu certifikovaných 85 zariadení. Certifikácia sa vykonáva prostredníctvom vyškolených a akreditovaných hodnotiteľov, ktorými sú obyčajne miestni cyklistickí nadšenci, členovia cykloklubov a aktívni cykloturisti. Našou úlohou je predovšetkým majiteľom resp. prevádzkovateľom zariadení poskytnúť informácie o projekte „Vitajte cyklisti!“. Pomôcť im stanoviť si a následne splniť vybraté kritériá v certifikačnej schéme. Posledným bodom je samotný proces certifikácie so zapracovaním zariadenia do systému.“ uviedol Marián Kasala.

„Som rád, že sa nám podarilo vybudovať pred jednou z najnavštevovanejších turistických atraktivít Trnavy cyklostojany, ktoré budú slúžiť občanom a návštevníkom mestskej veže a Turistického informačného centra Regiónu TIRNAVIA.  Aj vďaka tomuto kroku sa našej oblastnej organizácii cestovného ruchu Trnava Tourism podarilo získať certifikát Vitajte cyklisti!,“ uviedol viceprimátor Tibor Pekarčík. 

„Veľmi sa tešíme, že sa naša oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism v spolupráci s mestom Trnava zapojila do projektu Vitajte cyklisti!. Dlhodobo sa snažíme uspokojovať potreby návštevníkov mesta Trnava, zveľaďovať naše služby a hľadať možnosti ako vyjsť aj cyklistom maximálne v ústrety. Získanie certifikátu je pozvánkou pre všetkých cyklonadšencov, ktorí by chceli navštíviť naše krásne mesto“ informuje riaditeľka Michaela Potočárová.


Otváracie hodiny Turistického informačného centra Regiónu TIRNAVIA:

od 1. mája do 30. septembra:            Pondelok - Nedeľa: 10:00 - 18:00 hod.

od 1. októbra do 30. apríla:                Pondelok - Nedeľa: 10:00 - 17:00 hod.


Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum, http://bit.ly/VitajteCyklisti

Viac informácií nájdete na http://bit.ly/EuropskyTyzdenMobility.

 

Foto na stiahnutie:

www.uschovna.cz/zasilka/PZ92AYCJ74MUSHXX-MZL

www.uschovna.cz/zasilka/PZHFNGTMC7E3UDU7-54C

Zdroj foto: Trnava Tourism

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk


Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky