DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-05-15 | Spoznajte najlepšie vína tohtoročnej vinárskej súťaže

2017-05-15 | Spoznajte najlepšie vína tohtoročnej vinárskej súťaže

Trnava, 15. 5. 2017 ‒ Kolekciu najlepších vín zo súťaže Víno Tirnavia budete môcť ochutnať v piatok 19. a v sobotu 20. mája v historickom centre Trnavy. Je sa na čo tešiť, keďže tento rok prestížna medzinárodná porota udelila rekordný počet ocenení.

Koncom apríla v Trnave medzi sebou súťažili tie najkvalitnejšie vína zo Slovenska a susednej Moravy. Vybrať si svojich favoritov spomedzi päťsto najlepších súťažných vín budete môcť počas festivalu Víno Tirnavia. Tento rok sa uskutoční priamo na nádvorí trnavskej radnice a na Hlavnej ulici v Trnave. Nebudú chýbať ani tradičné trnavské kulinárske špeciality a hudobný program, ktorý umocní zážitok z dobrého vína a jedla.

Do súťaže vinári poslali až 542 vzoriek vín. Síce bol ročník 2016 z hľadiska úrody neporovnateľne slabší ako predošlý, kvalite vína to očividne pomohlo. Porota celkovo udelila rekordných sedem veľkých zlatých medailí, päťdesiatdeväť zlatých a stotri strieborných medailí.

Jedným z ocenených víťazov bolo aj vinárstvo Víno Mrva&Stanko, ktorého ružová Frankovka modrá, r. 2016 sa stala jedným zo siedmich šampiónov. Ocenenia získali aj známe vinárstva z okolia Trnavy Karpatská Perla a Terra Parna. Cenu primátora mesta Trnavy za najvyššie hodnotené prírodne sladké víno získala Pálava, bobuľový výber, r. 2016 vinárstva Almazia – Čajkovič Winery.

Jubilejný 15. ročník súťaže mal tradične vysokú úroveň a priniesol aj viacero noviniek. Renomovaná súťaž zmenila svoj názov na Vino Tirnavia International Wine Competition. Medzinárodný rozmer jej dodala účasť zahraničných hodnotiteľov nielen z vinárskych veľmocí ako Francúzsko a Taliansko, ale aj z exotickejšej Južnej Kórey či Kolumbie.

Počas festivalu Víno Tirnavia sa môžete tešiť na iskrivé a svieže vína ročníka 2016, stále populárnejšie rosé, ale aj ušľachtilé červené vína starších ročníkov, ktoré vyzrievali niekoľko rokov v prítmí pivníc. Na svoje si prídu aj milovníci zvláštností, v ponuke bude napríklad vulkanické biovíno z Liparských ostrovov na juhu Talianska. Podujatie je príležitosťou aj pre vinárskych laikov, ktorí by sa radi presvedčili o výnimočných chuťových kvalitách slamových či ľadových vín. Organizátori nezabudli ani na deti a vodičov, pre ktorých pripravili čisté hroznové šťavy.

Viac informácií o festivale nájdete na www.regiontirnavia.sk.

 

Miesto, dátum a čas konania:

19. - 20. mája 2017 | 14:00 - 23:00 hod.

Nádvorie trnavskej radnice a Hlavná ulica v Trnave

 

************************

Vino Tirnavia International Wine Competition je najprísnejšou slovenskou vinárskou súťažou, na ktorej sa zlatá medaila udeľuje až od 90 bodov. Tohtoročná porota zložená z uznávaných slovenských aj zahraničných hodnotiteľov vín udelila na odbornej degustácii 21. a 22. apríla rekordných sedem veľkých zlatých medailí, päťdesiatdeväť zlatých medailí a stotri strieborných medailí.  O vysokej úrovni tohtoročnej kolekcie vín svedčí nielen spomenuté množstvo medailí, ale aj to, že pod hranicou zverejnenia (menej než 75 bodov) ostalo iba trinásť vín. Vrcholom súťaže bol výber šampiónov vo finálovom kole, kde sa stretli najlepšie vína z každej komisie. Podmienky na udelenie titulu šampióna boli splnené v siedmich kategóriách.

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/MAMVK73ZES754WSR-SS3/

http://www.uschovna.cz/zasilka/MA2PL2PN8H6F8R5Y-A5V/

Zdroj: Mesto Trnava

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.


  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky