DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-10-03 | Vychutnajte si jeseň s vínami z Regiónu Tirnavia

2017-10-03 | Vychutnajte si jeseň s vínami z Regiónu Tirnavia

Trnava, 3. 10. 2017 – Víno má na Slovenku dlhú históriu. Za vinice v povodí Dunaja vďačíme Rimanom, ktorí tu pestovali ušľachtilé odrody už pred príchodom Slovanov. Tradíciu pestovania viniča si osvojili aj vinári z okolia Malých Karpát. Vďaka nim môžeme v pivniciach vinárstiev dodnes nájsť skutočné vínne klenoty. Vydajte sa ich preskúmať v rámci sobotných vínnych tour spoločne s Trnava Tourism.

Už v sobotu 7. októbra môžete poštekliť svoje chuťové poháriky ochutnávkou vín z vinárstiev Víno Mrva & Stanko a Terra Parna. Počas októbra a novembra budete mať šancu navštíviť aj rodinné vinárstva Vína z Mlyna v Doľanoch či Karpatskú perlu v Šenkviciach. Každé z týchto vinárstiev ponúka návštevníkom iný pohľad na umenie spracovania vínnej révy.

Víno Mrva & Stanko predstavujú víno ako moderný nápoj harmonický v chuti i vôni, plný sviežosti a ovocných tónov, ktorý sa stal výzvou všetkým starým typom vín. Moderné vinárstvo Terra Parna, postavené uprostred romantického vinohradu, sa zase preslávilo spracovaním odrody Modrý Portugal, do ktorého sa zamiloval už František Hečko vo svojom románe Červené víno.

Vo vinárstve Vína z Mlyna, vybudovanom v priestoroch najstaršieho mlyna obce Doľany, je dominantnou odrodou Veltlínske Zelené, ktoré podľa filozofie rodiny Demovičovcov spracovávajú len tradičnými metódami s pomocou klasických technológií. Manželia Šebovci, ktorí založili vinárstvo Karpatská perla reprezentované sloganom "Perly sa rodia vo vinohrade", zase vidia podstatu kvality vína práve v starostlivosti o vinice.

Každé z vinárstiev v regióne Tirnavia predstavuje milovníkom vína iný koncept jeho spracovania. Aj preto sú vínne tour skvelou príležitosťou pre spoznanie rôznorodých chutí Malých Karpát,“ vysvetľuje Michaela Potočárová, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism a dodáva: „S radosťou vás pozývame na sobotné vínne tour, ktoré môžete vďaka nášmu vinárskemu mikrobusu absolvovať vo vybraných októbrových a novembrových termínoch.

Odvoz z Trnavy je zabezpečený v rámci výletového balíčka a ubytovanie je možné si rezervovať cez miestnu organizáciu cestovného ruchu na www.regiontirnavia.sk.

 

Termíny jesenných vínnych tour:

Október
7. 10. | VÍNO Mrva & Stanko a TERRA PARNA
14. 10. | Vína z Mlyna a TERRA PARNA
21. 10. | Karpatská perla a TERRA PARNA

November
4. 11. | VÍNO Mrva & Stanko a Karpatská perla

Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/vinnetour2017

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/QF7FF6799YPXN5M3-NT3/

http://www.uschovna.cz/zasilka/QFG2H7T93GTT2U3Y-2SM/

Zdroj foto: Trnava Tourism

 

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk


Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky