DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-08-30 | Rozlúčte sa s letom na tradičnom trnavskom jarmoku

2017-08-30 | Rozlúčte sa s letom na tradičnom trnavskom jarmoku

Trnava, 30. 8. 2017 – Centrum mesta Trnava sa opäť premení na tradičný jarmok, ktorý sa, samozrejme, nezaobíde bez remeselných trhov, husaciny, lokší, dobrého vína alebo burčiaku. Súčasťou bude aj Rozlúčka s letom, ktorého hlavnými hudobnými protagonistami sú Billy Barman, Mária Čírová či vokálna kapela Fragile. Celý program ozvláštnia šermiari, rytieri a žoldnieri, a to vďaka podujatiu Stredovek pod hradbami, ktoré sa už tradične koná v Sade Antona Bernoláka.

V dňoch od 7. do 10. septembra centrum Trnavy ovládnu tradičné ľudové remeslá a jarmočné špeciality. Kováčske,  drotárske a rezbárske dielne doplnia výrobcovia šúpoliek či medovníkov. Radlinského a Vajanského ulicu zase oživia predajcovia typických slovenských lahôdok, ako sú lokše, husacina, víno alebo burčiak. Celkovú jarmočnú atmosféru doladí 8. a 9. septembra v Sade Antona Bernoláka podujatie Stredovek pod hradbami. Účinkujúci predvedú inscenácie z dobového života, rytierske a lukostrelecké súboje, či dobové atrakcie pre deti a dospelých.  

V piatok 8. septembra o 20:30 divákom v Mestskom amfiteátri spríjemnia Rozlúčku s letom talentovaná Mária Čírová a o 22:00 skupina Fragile s vystúpením Queen Symphony. Koncerty si však užijú aj všetci tí, ktorí ostanú v centre Trnavy. Pódium na Trojičnom námestí ovládnu najprv Vrbovské vŕby, neskôr Dominika Mirgová či hudobná skupina Medial Banana. Zlatým klincom večera bude kapela Billy Barman. 

Trnava Tourism prináša pre všetkých fanúšikov nádherných výhľadov a unikátnych zážitkov špeciálne otváracie hodiny v Mestskej veži od štvrtka do nedele v čase od 10.00 h. až do neskorých večerných hodín. Dospelí zaplatia zvýhodnené vstupné 2 eurá, študenti, dôchodcovia a držitelia preukazov ZŤP 1 euro, deti od 6 do 15 rokov 0,50 eura. Naši najmladší sa môžu pokochať Trnavou z vtáčej perspektívy zadarmo.

Tradičný trnavský jarmok predstavuje návrat k tradícii miestnych trhov dôležitých pre život a rozvoj mesta. Právo na ich usporadúvanie získalo mesto Trnava od samotného kráľa Bela IV., a tak tu postupne vzniklo až 8 jarmokov, z ktorých sa časom stali výročné trhy. V tejto tradícii mesto pokračuje dodnes.

Pre všetkých návštevníkov, ktorí by v Trnave radi strávili pár dní navyše, je v ponuke niekoľko ubytovacích zariadení: Hotel Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Hotel London***, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***. Viac informácií a rezervácie nájdete na http://bit.ly/UbytovanieTrnava.

Viac informácií o jarmoku nájdete na http://bit.ly/TradicnyTrnavskyJarmok2017.

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/OXEU6HB38D44H5CA-FE2/

http://www.uschovna.cz/zasilka/OX3HCDDMRVRSP236-W55/

Zdroj foto: Trnava Tourism

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk


Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky