DomovMédiáArchív tlačových správ

2016-01-27 | Región Tirnavia na ITF Slovakiatour 2016

2016-01-27 | Región Tirnavia na ITF Slovakiatour 2016

TRNAVA TOURISM I V TOMTO ROKU CHYSTÁ PROPAGOVAŤ DESTINÁCIU TIRNAVIA NA VÝSTAVE ITF SLOVAKIATOUR 2016

 

Trnava, 27.01.2016 – I v tomto roku budete mať príležitosť na ITF SLOVAKIATOUR spoznať turistické možnosti destinácie Tirnavia. Trnava Tourism sa na vás teší v stánku č.304 Trnavského samosprávneho kraja v Hale B2.

 

Trnava svoj turistický potenciál z roka na rok aktívne rozvíja. K jej bohatej historickej hodnote, zosobnenej významnými svetskými, cirkevnými pamiatkami, ale aj novodobejšími industriálnymi, sa v súčasnosti pripája množstvo ďalších lákadiel, ktoré podporujú komplexnosť turistických možností. Príďte sa oboznámiť s ponukou podujatí a pobytových balíkov pre rok 2016.

Legendy, ale aj súčasné príbehy mesta vám odporúčame objaviť prostredníctvom vybranej Tematickej prehliadky so sprievodcom, cykloprehliadky v sprievode architekta alebo len tak pešo a v rámci vlastnej spontánnej trasy. Zaujímavosti a informácie Vám poskytneme na Trojičnom námestí 1 v našom Turistickom informačnom centre. Rozhodne je čo objavovať. Sobotných peších prehliadok sa môžete zúčastniť vo vybraných termínoch počas jesene vždy v čase od 10.30 do 12.00 h.

Symbolom a pýchou Trnavy je už niekoľko storočí renesančná Mestská veža. Zatiaľ čo sa z ochodze vo výške 29 metrov v minulosti ohlasoval požiar či nebezpečenstvo, dnes núka turistom nezabudnuteľné výhľady na mesto a široké okolie. Okrem slnečných hodín ukrýva mechanický hodinový stroj, ktorý už takmer 300 rokov nepotrebuje elektrinu. Denne ho naťahuje potomok starej hodinárskej rodiny Nemčekovcov. 143 schodov vás prevedie nielen pohľadmi na centrum z rôznych výškových úrovní, ale odhalí vám tiež veľkorysé dejiny Trnavy inštalované formou panelov na všetkých podlažiach. Množstvo zaujímavých podujatí sme pre Vás pripravili aj v tomto priestore.

K návšteve Trnavy Vás vedia zaujať aj autentické a originálne podujatia, medzi ktorými rozhodne vyniká Leto na korze, Trnavské organové dni, Trnavský jazzyk, Stredoveká prešovačka, či Deň otvorených vínnych pivníc. K rozvoju možností a služieb v Trnave koncom minulého roka prispelo dobudovanie najmodernejšieho štadióna na Slovensku vrátane obchodného centra – City Aréna, ako aj Aqua relax center - aquapark.

V Regióne TIRNAVIA Vám prinášame zážitky svetovej kvality v domácom prostredí. Zažiť atmosféru slávnej vinárskej oblasti je teda možné už i na Slovensku, na čom sa podieľajú vinárstva pravidelne oceňované vo svete. Obce v okolí Trnavy svojimi jedinečnými podujatiami a turistickými lákadlami zážitkovosť destinácie len znásobujú.

Jarnú sobotu alebo jesenný piatok si spestrite výletom ,, Po stopách medoviny“ do medovinárstva Apimed, kam vás dopraví náš mikrobus. Dozviete sa, ako prebieha proces výroby najslávnejšieho slovanského nápoja medoviny a ako chutí tá najlepšia na svete.

Zážitkové sobotné vínne tour organizujeme na jar i na jeseň aj v roku 2016. Odvezieme Vás z centra TRNAVY o 14:00 do vinárstiev svetovej kvality Víno Mrva&Stanko, Karpatská perla, Terra Parna a Vína z Mlyna. A novinkou v tomto roku je vinárstvo Víno Magula, ktoré vyniká produkciou ekologických vín.

Na jarnú a jesennú nedeľu sme pripravili v spolupráci s Klastrom Smolenice Nedeľný sladký výlet do Smoleníc. Objavte spolu s nami skutočné perly Malých Karpát, Smolenický zámok, múzeum Molpír, výrobcu včeloviny ako aj lokálne špeciality.

Pre Váš komfortný zážitok Vám odporúčame si zarezervovať víkendový pobytový balík v ktoromkoľvek z našich partnerských hotelov Hotel Holiday Inn 4*, Hotel Impiq 4*, Hotel London 3*, Hotel Spectrum 3*, Penzión Patriot 3*. Ponuku ubytovacích možností ako aj rezervácie výletov nájdete na webovej stránke destinácie www.regiontirnavia.sk.

Odborný tím Trnava Tourism Vám vie pripraviť program pre Vašich obchodných partnerov, spolupracovníkov v spektre možností kongresového turizmu v spojení so zážitkom v Regióne TIRNAVIA.

V stánku Trnavského samosprávneho kraja sa tešíme na všetkých, ktorí sa o Trnavu a jej okolie zaujímajú a radi by Región Tirnavia navštívili. Pripravili sme pre Vás súťaž o hodnotné ceny ako napr. vstupné na garantovanú prehliadku po meste Trnava spolu s výstupom na Mestskú vežu (pre 2 osoby), Voucher na sobotnú vínnu tour (pre 2 osoby), Voucher na výlet po stopách medoviny (pre 2 osoby), Voucher ,,Úvod do golfu“ a mnohé iné.

Priestor stánku spestrí v dňoch 28. – 30.1. tréningová golfová plocha, pri ktorej bude návštevníkom asistovať profesionálny tréner. Táto atrakcia nášho stánku Vám názornou ukážkou predstaví Golf Trnava - golfové tréningové centrum nachádzajúce sa v oddychovej zóne Kamenný mlyn. V stánku sa návštevníci budú môcť zoznámiť tiež s medovinárstvom Apimed, ktorého medovina Barrique len nedávno získalo prestížne ocenenie „Najlepšia medovina sveta“.

 

Trnava Tourism si Vás dovoľuje pozvať do vystavovateľskej expozície v hale B2 stánok č.304 v rámci 22. ročníka veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2016, ktorý sa bude konať v termíne 28.01.2016 - 31.01.2016 v Inchebe.

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia!

------------------------------------------------

PR servis destinácie TIRNAVIA

Kontakt: marketing@trnavatourism.sk

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky