DomovMédiáArchív tlačových správ

2016-09-27 | Tipy na jesenné víkendové pobyty

2016-09-27 | Tipy na jesenné víkendové pobyty

Trnava, 26.9.2016 - Jeseň prináša čas vinobraní, jarmokov, dní otvorených pivníc. Slovenské vinárstva otvárajú svoje pivnice pre návštevníkov a dávajú im možnosť pozrieť sa na miesta, kde víno vzniká, ochutnať ho a navyše osobne spoznať majstrov vinárov. Ak sa aj vy chystáte stráviť jeseň výletmi do známych slovenských vinárstiev a medovinárstiev, máme pre vás tie správne tipy, kam sa za nimi vydať. Môžete sa tešiť na nezabudnuteľné zmyslové zážitky, ktoré Vám prinesú naše tradičné slovenské vína a medovina.

Prostredníctvom Sobotných vínnych tour od septembra do novembra získate autentický zážitok vo vinárstvach s nezabudnuteľnou atmosférou. Dvojicu známych vinárstiev Regiónu Tirnavia KARPATSKÁ PERLAVÍNO MRVA&STANKO, ktoré si v rokoch 2010 – 2013 striedali titul „Najlepšie vinárstvo roka“, dopĺňajú tri malé rodinné vinárstva výnimočné svojou osobitou filozofiou. Moderné vinárstvo TERRA PARNA postavené uprostred romantického vinohradu, vinárstvo VÍNA Z MLYNA, ktoré sídli v historickom vodnom mlyne a MAGULA – rodinné vinárstvo špecializujúce sa na výrobu bio vína. „Priamo v sprievode majstrov vinárov zdegustujete niekoľko vzoriek vína a nahliadnete nielen do technologických, výrobných priestorov, ale aj do barikových pivníc,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka OOCR Trnava Tourism a dodáva, že „sobotné vínne tour môžete absolvovať počas celej jesene od septembra do novembra takmer každú sobotu a v každom termíne navštívite inú dvojicu vinárstiev.

Ako vínu, tak aj medovine sú odpradávna pripisované výnimočné vlastnosti. V minulosti ju ako zdroj života, múdrosti a odvahy pili prednostne králi a hrdinovia. Po stopách tej slovenskej medoviny sa môžete vydať už túto jeseň, ochutnať tento nápoj priamo na mieste jeho vzniku v Dolnej Krupej, kde sídli Medovinárstvo APIMED. To sa okrem produkcie kvalitného medu venuje výrobe medoviny už takmer dve desaťročia a vlastní aj titul „Najlepšia medovina na svete“.

Počas dvoch hodín ,,putovania“ za kráľovským nápojom odhalíte tajomstvo jeho výroby, technológ vás prevedie nielen technologickými priestormi, ale aj barikovou pivnicou. Zároveň počas riadenej odbornej degustácie ochutnáte až osem druhov medoviny a to v štýlovej degustačnej miestnosti spolu s pripraveným občerstvením,“ vysvetlila na záver Michaela Potočárová. O gastronomický zážitok bude teda určite postarané. Každého účastníka výletu neminie aj sladké prekvapenie.

 

Termíny piatkových výletov do medovinárstva APIMED do Dolnej Krupej:

30. 9. 2016

14. 10. 2016

11. 11. 2016

Vždy v čase od 18.00 do 20.00 h s nástupom i výstupom na Radlinského ulici v Trnave.


Termíny jesenných Sobotných vínnych tour:

Október
1. 10. | MAGULA rodinné vinárstvo a VÍNO MRVA & STANKO
8. 10. | VÍNA Z MLYNA a VÍNO MRVA & STANKO
15. 10. | MAGULA rodinné vinárstvo a VÍNA Z MLYNA
22. 10. | TERRA PARNA a KARPATSKÁ PERLA

November
12. 11. | VÍNO MRVA & STANKO a KARPATSKÁ PERLA
19. 11. | KARPATSKÁ PERLA a TERRA PARNA

Vždy v čase od 14.00 do 19.00 h s nástupom i výstupom v centre mesta Trnava.

 

Nakombinujte si výlety s ubytovaním v členských hoteloch Hotel Holiday Inn, Hotel Impiq, Hotel London, Hotel Spectrum, Penzión Patriot. Príďte, spoznajte a ochutnajte vína a medovinu svetovej kvality regiónu Tirnavia!

Viac informácií k výletom nájdete na:

http://regiontirnavia.sk/magnetickost-tirnavie/vino/navstevy-vinarstiev-ponuka

http://regiontirnavia.sk/ponuky/vylety-tirnavia/za-kralovskym-napojom-do-medovinarstva-apimed

http://regiontirnavia.sk/ponuky/pobytove-baliky

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/KXKR7VE6Z9VZ9F85-XSD/
http://www.uschovna.cz/zasilka/KXW8S6MVK9326SL5-M5D/

Zdroj foto: Trnava Tourism, TERRA PARNA, APIMED

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

 

Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

 

Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

 

V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

 

Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

 

Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

 

Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

 

Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

 

Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 01 02 03 04
Celý mesiac
Novinky