DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-08-24 | Tradičná trnavská prešovačka otvorí vinársku sezónu

2017-08-24 | Tradičná trnavská prešovačka otvorí vinársku sezónu

Trnava, 24. augusta 2017 – Užite si posledný prázdninový víkend s rodinou v Trnave! Začína sa totiž vinárska sezóna, počas ktorej bude mať každý možnosť absolvovať atraktívne vínne tour alebo objaviť tajomný príbeh ružovej grófky. Tradičná Stredoveká prešovačka všetkým návštevníkom predstaví históriu vinárstva a vinohradníctva v Trnave a okolí. Milovníci dobrého vína budú mať tiež príležitosť zažiť jedinečnú degustáciu v tme v pivnici Západného krídla trnavskej radnice.

Stredoveká prešovačka tento rok začne v piatok 1. septembra o 15.00 h. na nádvorí trnavskej radnice. V rámci programu budú mladé dievčiny bosými nohami šliapať hrozno, mladíci ho budú prešovať a návštevníci dostanú možnosť zapojiť sa do týchto prác. Všetci fanúšikovia vína a jeho histórie tak budú mať šancu vyskúšať si, ako sa kedysi prešovalo hrozno a zažiť neopísateľnú atmosféru, ktorá k tejto udalosti patrila.

„Piaty ročník Stredovekej prešovačky je symbolickým otvorením vinárskej sezóny, sobotných vínnych tour a piatkových výletov za Tajomstvom ružovej grófky do medovinárstva, ktoré organizujeme pre návštevníkov regiónu TIRNAVIA. Priamo na nádvorí trnavskej radnice sa pred vašimi očami odohrá dobová Stredoveká prešovačka s veselicou. Prostredníctvom hraných scénok sa na chvíľu prenesiete do minulosti a dozviete sa čo-to z histórie vinárstva a vinohradníctva v Trnave a jej okolí, ako aj zo života samotných vinárov či trnavského perega. Pripravené sú tiež súťaže pre malých aj veľkých v duchu vinárskej tematiky, pestrá ponuka svetových vín alebo najlepšia medovina na svete,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka OOCR Trnava Tourism.

Na podujatí tohto druhu nesmie chýbať ani dobré jedlo, o ktoré sa postarajú Partizáni a tradičný Podplamenník. Okrem skvelých vín z vinárstiev MAGULA rodinné vinárstvo, TERRA PARNA, Purus Modra a Lukáš Krasňanský si návštevníci budú môcť vychutnať aj nápoje namiešané barmanmi zo Synagóga Café. Svoje lahôdky prinesie aj medovinárstvo Apimed. Deti sa určite potešia sladkým malinovkám zo zásob Herbert Sirupy, ako aj bábkovému divadielku o 18.30 h.

Netradičným zážitkom bude určite ochutnávka vín, ktorá sa odohrá v úplnej tme. Iba tí, ktorí nastražia všetky zmysly, dokážu naplno vychutnať nekonečne čarovný a pestrý svet chutí a vôní. Počet lístkov na degustáciu o 18.30 h. je obmedzený, preto neváhajte a rezervujte si svoje miesto čo najskôr. Cena jedného lístka je 10 eur. Mesto Trnava tiež v rámci otvorenia vinárskej sezóny a Potuliek Malým Rímom pripravilo prehliadku venovanú tradícii trnavského vinohradníctva a vinárstva, ktorá začína o 16.30 h.

Tohtoročnou novinkou bude FOTO kútik, kde si budú môcť záujemcovia spraviť vtipné pamätné fotografie. Preto neváhajte a užite si posledný prázdninový víkend na jedinečnom podujatí svojho druhu, ktoré pripravila oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism v spolupráci s Agentúrou Hector.

Viac informácií o regióne a podujatiach nájdete na www.regiontirnavia.sk, obrátiť sa na nás môžete aj emailom na info@trnavatourism.sk alebo príďte do Turistického informačného centra - Región Tirnavia v Mestskej veži v Trnave, kde vám radi pomôžeme.

 

Miesto, dátum a čas konania:  Nádvorie trnavskej radnice, 1. september 2017, od 15:00 do 22:00

Vstupné:  Dospelý € 2, Senior / Dieťa od 6 do 18 rokov / ZŤP € 1

Program:  http://bit.ly/StredovekaPresovackaProgram

 

Sobotné vínne tour – jesenné termíny 2017:

30.09. | VÍNO Mrva & Stanko a Vína z Mlyna

07.10. | VÍNO Mrva & Stanko a TERRA PARNA

14.10. | Vína z Mlyna a TERRA PARNA

21.10. | Karpatská perla a TERRA PARNA

04.11. | VÍNO Mrva & Stanko a Karpatská perla

Pre viac informácii: http://regiontirnavia.sk/magnetickost-tirnavie/vino/navstevy-vinarstiev-ponuka/vinne-tour

 

Tajomstvo ružovej grófky – jesenné termíny 2017:

13.10.2017 | APIMED

27.10.2017 | APIMED

10.11.2017 | APIMED

Pre viac informácii: http://regiontirnavia.sk/ponuky/vylety-tirnavia/tajomstvo-ruzovej-grofky

 

Fotografie na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/OW4A2W2S3P4GKMHE-NL9/

http://www.uschovna.cz/zasilka/OWPHRAHTJ9KMN5XX-YCY/

Zdroj fotografii: Trnava Tourism

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk


Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism


Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky