DomovMédiáArchív tlačových správ

2016-10-10 | Tip na adventný víkend: Vianočne sladká pernikiáda

2016-10-10 | Tip na adventný víkend: Vianočne sladká pernikiáda

TIP NA ADVENTNÝ VÍKEND: VIANOČNE SLADKÁ PERNIKIÁDA

 

Trnava, 24. 11. 2016 – Aj vy sa už tešíte na prichádzajúce Vianoce? Ako každý, tak aj tento rok bude pre nás neodmysliteľnou súčasťou vôňa a pečenie perníkov. Túto dlhoročnú tradíciu sa snažia uchovať aj v obci Suchá nad Parnou podujatím Pernikiáda. Už v nedeľu 27. novembra budú mať v obci plné ruky práce so zdobením a všetci malí aj veľkí pomocníci sú vítaní.   

 Čo je to Pernikiáda? Podujatie je ako pre deti, tak aj pre dospelých. Za tónov kolied a vône čerstvo napečených medovníkov zažijete tú pravú vianočnú atmosféru. Perníky si vyzdobíte spoločne so svojimi najmenšími a zároveň nimi skrášlite vianočné stromčeky v miestom farskom kostole.

Tohtoročnou novinkou bude aj súťaž o najkrajší perník a podujatie bude doplnené vystúpením Suchovského speváckeho zboru. Svoje zručnosti a výrobky predstavia aj šikovní obyvatelia zo Suchej nad Parnou a z neďalekého okolia.

Pozvanie OcÚ prijalo niekoľko ľudových remeselníkov a umelcov z iných obcí, súčasťou bude aj výstava a predaj kníh. Svoju tvorbu predstavia taktiež domáce autorky Gabriela Spustová a Milada Krajáčová,“ hovorí starostka obce Daniela Balážová a dodáva, že „nebudú chýbať ani tvorivé dielne žiakov základnej školy a tešiť sa môžete aj na tradičné oblátky, či produkty z včelieho vosku.“

Zdobenie perníkov má v Suchej nad Parnou dlhoročnú tradíciu. Manželia Fridrichoví so svojimi deťmi a ďalšími rodinami doma tradične zdobili medovníčky za tichých tónov kolied. Takto si čas Vianoc pripomínali už v období adventu. Na túto ich peknú tradíciu nadviazalo aj podujatie Pernikiáda.

 

Kedy a kde bude Pernikiáda? 27. 11. o 15.00 h v Kultúrnom dome v Suchej nad Parnou

Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Pernikiáda

 

Foto na stiahnutie:

 

http://www.uschovna.cz/zasilka/LFM4XNMCFBUNIUHB-TGI/

http://www.uschovna.cz/zasilka/LFDI9Y3XHE82C86I-JPH/

Zdroj foto: Trnava Tourism

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

 

Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

 

Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

 

V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

 

Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

 

Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

 

Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

 

Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

 

Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky