DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-09-12 | Oslávte začiatok vinárskej sezóny ochutnávkou burčiaku v Karpatskej Perle

2017-09-12 | Oslávte začiatok vinárskej sezóny ochutnávkou burčiaku v Karpatskej Perle

Šenkvice, 12. 9. 2017 Slovensko pomaly víta jeseň, čo znamená, že sa začala aj vinárska sezóna. Práce vo vinohradoch sú v plnom prúde, vôňa dozrievajúceho hrozna predznamenáva čas oberačiek. Všetci návštevníci vinárstva Karpatská Perla sa tak môžu tešiť na ochutnávky burčiaku, ktoré sa v rámci vínnych štvrtkov dajú absolvovať počas celého septembra.

Vína z Malých Karpát patria k tým najlepším, akými sa na Slovensku môžeme pochváliť. Vinárstvo Karpatská Perla sa aj vďaka prírodnému bohatstvu, ktoré mu okolie Karpát ponúka, dostala medzi vinársku elitu. Nenechajte si preto ujsť ochutnávky burčiaku, ktoré pre vás títo skúsení vinári zo Šenkvíc pripravili už každý štvrtok počas celého septembra. Pre tých, ktorí by radi ochutnali okrem burčiaku aj nové vína, je vinárstvo Karpatská Perla otvorené vždy vo štvrtok do 22.00 h.

„Okrem štvrtkových ochutnávok nášho burčiaku všetkých srdečne pozývame aj na špeciálnu vertikálnu degustáciu veltlínov 14. septembra. Degustovať sa bude okrem vinotéky aj v našom novom archíve. Vstup na vertikálnu degustáciu je 7 eur a nie je potrebná žiadna rezervácia, stačí iba prísť v čase od 19.00 do 22.00 priamo do priestorov vinárstva a vychutnať si vône a chute malokarpatského kraja. Tešíme sa na Vás,“ pozývajú majitelia vinárstva, manželia Šebovci. 

Okrem štvrtkových degustácii sa v regióne TIRNAVIA, regióne svetových vín, organizujú aj jesenné zážitkové sobotné vínne tour. Do Karpatskej Perly sa vďaka nim môžete tento rok vydať na výlet priamo z Trnavy, a to v termínoch 21. októbra a 4. novembra 2017. Možnosť rezervácie nájdete na stránke: http://bit.ly/vinnetour2017

Známe vinárstvo Karpatská Perla nadviazalo na storočnú tradíciu výroby vína na Suchom vrchu. Manželia Šebovci pred viac ako 20 rokmi vysadili v tejto oblasti vinohrady, ktoré sú dodnes známe tradičnou veltlínskou zelenou odrodou. Ide o najrozšírenejšiu odrodu v tejto oblasti, no skutočné perly sa rodia práve vo vinohrade Karpatskej Perly.

 

Vínne štvrtky:

SEPTEMBER
14.9. – burčiak, vertikálna degustácia veltlínov
21.9. – burčiak, degustácia nových vín (bez vstupného)
28.9. – burčiak, degustácia nových vín (bez vstupného)

Cena vertikálnej degustácie veltlínov: 7eur / osoba

Viac informácií na http://bit.ly/BurciakovaSezonaKarpatskaPerla

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/POWNIP9CRYSMBBY9-3X5/  

http://www.uschovna.cz/zasilka/PO848PIJNMB7T6GJ-T7A/

Zdroj fotografií: Trnava Tourism

 

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk


Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
29 30 01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 01 02
Celý mesiac
Novinky