DomovMédiáArchív tlačových správ

2012-09-04 | Ochutnajte jesenný región Tirnavia

2012-09-04 | Ochutnajte jesenný región Tirnavia

REGIÓN TRNAVA PONÚKA NA JESEŇ VÍNO S HISTÓRIOU A UMENÍM

Trnava, 4.9.2012 - Nová turistická centrála regiónu Trnava – Trnava Tourism s jej partnermi pripravila pre sezónu jesene 2012 to najkvalitnejšie, čo destinácia v tomto období ponúka. Hodnotné víkendy, ktoré kombinujú vinárstvo, históriu, umenie a sezónnu gastronómiu propagujú región pod značkou Tirnavia. 

 

Turistický región Trnava, ktorý spája mesto Trnava a niekoľko okolitých obcí s viac ako 9. storočí starou tradíciou vinárstva sa počas jesene 2012 zameriava na ponuku hodnotných víkendov s vinármi.

„Produktov okolo vína určených pre turizmus pribúda v poslednom čase aj na Slovensku, avšak produktov, ktoré by sa v tomto smere orientovali aj na možnosť príjemne stráveného víkendu s prenocovaním je zatiaľ minimum“, uviedol Andrej Kotlárik, výkonný riaditeľ Trnava Tourism, oblastnej organizácie cestovného ruchu. 

Víkendy sú určené  nielen pre  fajnšmekrov vína, ale aj tých, ktorí sa k poznávaniu vinohradníctva, výroby a degustácie vína  ešte nikdy nedostali. V ponuke je 10 víkendov s prenocovaním s tými najlepšími vinármi z regiónu. Víkendy budú trvať od polovice septembra (1. víkend: 14. – 16.9.) do konca novembra (posledný víkend: 16. – 18.11.), vždy od piatka do nedele.  Pre všetky termíny sú pripravené špeciálne, cenovo zvýhodnené pobytové balíky s partnerskými ubytovacími zariadeniami. Hotely v kategórii tri a štyri hviezdičky a penzióny v historickom meste Trnava alebo neďalekých Smoleniciach ponúkajú 2 noci s raňajkami v kombinácii s vínnou tour, vrátane prepravy a prehliadkou mesta Trnava ako úvodu do histórie, nielen vinárstva v regióne, v cene už od 70 EUR na osobu. Plne komfortný produkt, ktorý hosťom umožňuje pohybovať sa pri potulkách za vínom bez vlastného auta a v priateľskej atmosfére malej skupiny je orientovaný hlavne na potenciálnych záujemcov zo stredného alebo východného Slovenska. Práve v tejto časti Slovenska má región Tirnavia ambíciu presadiť sa ako kvalitná vinárska destinácia. 

Vínne tour kombinujú návštevu tých najkvalitnejších oblastných vinárstiev, najkrajších vinohradov a degustácie za osobnej prítomnosti majstrov vinárov. Nebudú chýbať „Vinárstvo roka 2010“ a    “Vinárstvo roka 2011” alebo vinárstvo v Suchej nad Parnou, ktoré vkusne spája starú vinársku tradíciu s modernou architektúrou a malebnými vinicami. 

Na výber budú v sezóne 2012 víkendy so štyrmi druhmi vínnych tour. Väčšinu zastupujú „vinárske soboty“,  ktoré skombinujú zážitok z návštevy vždy „trojice“ alebo „dvojice“ vinárstiev v  regióne. Pre november je ponuka rozšírená o víkendy s prenocovaním v spojení so známym „Dňom vínnych pivníc v Trnave 2012“, kedy bude cesta po stopách dobrého vína viesť výlučne uličkami a pivnicami starobylého mesta alebo v spojení s dvojdňovým poznávaním časti Malokarpatskej vínnej cesty počas „Dňa otvorených pivníc 2012“. Pre hostí ubytovaných v regióne je aj pre tento prípad pripravený mikrobus na prepravu od vinárstva k vinárstvu. 

Program víkendov dopĺňa aj ponuka piatkových koncertov vážnej hudby, ktoré pripravia hodnotný zážitok buď v niektorom z historických kostolov Trnavy  -  Malého Ríma alebo v  architektonickom skvoste mesta – nedávno zrekonštruovanej židovskej „Malej synagóge“. Už prvý vinársky víkend v regióne je možné spojiť si s koncertom z medzinárodného festivalu Trnavské organové dni 2012. Záverečný koncert na historických organoch baziliky sv. Mikuláša zahrá práve v piatok 14. septembra jeden z najvýznamnejších organistov súčasnosti - organista parížskeho chrámu St. Sulpice Daniel Roth. Okrem jubilujúceho storočného veľkého romantického organa z roku 1912 zaznie na koncerte aj čerstvo zreštaurovaný barokový organ Valentina Arnolda z roku 1783. Rovnako v piatky môžu záujemci ochutnať sezónne gastronomické špeciality. Ponúkajú ich niektoré z partnerských ubytovacích zariadení. 

Na sobotné predpoludnia sú pripravené prehliadky mestom Trnava. Okrem iného ozrejmia význam vinohradníctva v regióne, keď patrila Trnava v stredoveku medzi najväčšie vinohradnícko-vinárske centrá v Uhorsku a niesla v ňom pozíciu jedného z najväčších obchodníkov s vínom. Na sobotu večer sa môžu tešiť hlavne, ale nielen, páni, ktorí si z ponuky môžu vybrať a vyskúšať jedinečnú noc v miestnom kasíne. Nedeľný tip predstavuje nový golfový areál v Trnave alebo dedinka Smolenice povestná svojim romantickým zámkom. Víkend v regióne Trnava je možné ukončiť priamo v Smoleniciach degustáciou jednej z najlepších medovín nielen na Slovensku, ale aj vo svete. 

 

 

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky