DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-07-26 | Trnava sa pýši originálnou novinkou, inšpiruje celé Slovensko?

2017-07-26 | Trnava sa pýši originálnou novinkou, inšpiruje celé Slovensko?

Trnava, 26. 7. 2017 ‒ Leto na Korze je už v plnom prúde, čo môžu dosvedčiť nielen obyvatelia Trnavy, ale aj návštevníci tohto výnimočného mesta. Tento rok im najslnečnejšie obdobie roka spríjemnila novinka, ktorá pribudla na Hlavnej ulici a je skutočným darčekom pre všetkých. Stane sa tematické sedenie inšpiráciou pre ďalšie mestá na Slovensku?

Počas letných mesiacov na Hlavnej ulici pribudlo krásne tematické sedenie, ktorým mesto prekvapilo nielen domácich, ale aj návštevníkov. Novinka pred radnicou je tak jasným dôkazom toho, že Trnava myslí na potreby všetkých. Keďže počas mimoriadne úspešného Leta na Korze tulivaky už nápor zvedavcov nezvládali a dámy v sukniach či šatách mohli skôr odrádzať, mesto promptne zareagovalo.

Záchranou medzi nezaujímavými ponukami na trhu bolo originálne riešenie scénografov Nade Salbotovej a manželov Rajčanovcov, ktorí sa zaslúžili aj o návrh a realizáciu nápisu #TRNAVA, maľovanie verejného piana, májovej čerešne či srdcových kariet. Spoločne s vedúcim úseku kultúry SKaŠZ v Trnave sa umelcom podarilo vymyslieť netradičný koncept, ktorým by sa mohlo inšpirovať celé Slovensko. „Dlho sme hľadali riešenie problému so sedením, až som prišiel s nápadom vychádzať z mestského erbu, ktorý výtvarne a konštrukčne dotiahli spomínaní  scénografi,“ vysvetľuje Peter Cagala.

Sedenie, ktoré bude na korze len počas leta, sa dá ľubovoľne variovať a okrem funkčnosti  má ešte hlbší význam. Nesie totiž informácie o 18 významných osobnostiach mesta ako napríklad Ján Ondruš, Zdenka Schelingová či Miroslav Válek. Trnavčania si ho nevedia vynachváliť, veď kto by nechcel mať niečo podobné vo svojom meste.

Viac informácií nájdete na http://bit.ly/NovinkaNaKorze.

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/NS8CL4A6WPBUBPWB-7N2/
http://www.uschovna.cz/zasilka/NS6SYL7TFHF5WEG7-HJE/

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 01 02 03 04
Celý mesiac
Novinky