DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-08-04 | Vyrazte spolu s nami na kolesách proti rakovine

2017-08-04 | Vyrazte spolu s nami na kolesách proti rakovine

Smolenice, 3.8. 2017 ‒ Ani leto 2017 nie je výnimkou pokiaľ ide o snahu pomôcť. Aj tento rok sa pod Smolenickým zámkom stretnú nadšenci dvojkolesových tátošov a športu, aby prispeli na dobrú vec. Už v nedeľu 6. augusta sa tak môžete tešiť na bohatý program dobročinnej akcie Na kolesách proti rakovine.

Pokiaľ ešte nemáte plány na víkend, holdujete športu a hlavne chcete pomôcť ľuďom, ktorí to skutočne potrebujú, neváhajte a zavítajte do Smoleníc. Pod zámkom už tradične vyvrcholí kampaň Na kolesách proti rakovine veľkým koncertom, ktorý by si nemal nechať ujsť nikto, komu záleží na zdraví, pohybe, ale najmä na bezpečnosti našich detí na cestách. „Hlavným zámerom tohtoročného výjazdu na kolesách je informovať o prevencii nádorových ochorení, podporiť finančnú zbierku na nákup dôležitého laminárneho boxu, zapojiť čo najväčší počet ľudí do aktívneho pohybu prostredníctvom bicyklov aj iných nemotorových prostriedkov a neposlednom rade zvýšiť gramotnosť žiakov ZŠ v dopravnej výchove,“ vysvetľuje starosta Smoleníc Anton Chrvala, ktorému sa spolu s producentom koncertu Pavlom Šindlerom podarilo do prírodného amfiteátra prilákať množstvo slovenských hviezd.

Program už tradične odštartuje bubnovaním Campana batuca, a potom sa môžu všetci tešiť na Noru Blahovú, Aďku a psíka Orrina, Anku Repkovú, DUO LAPAJI, tanečnú skupinu Oriental Essence, Dominiku Mirgovú, VIP CREW, Paľa Drapáka, DomiBand, kapelu EDGAR, SIEDMY ELEMENT, Funny Fellows, STYLEUNITS, ROMANA NADÁNYIHO & The Band, GLADIATOR, Marca Rajta & Pavla Šindlera, ale aj na záver s rockovou kapelou Rebelent. Počas celého programu bude prebiehať verejná zbierka pre nadáciu Výskum rakoviny. Taktiež na vás čakajú zaujímavé aktivity a kopec ďalšej zábavy, preto neváhajte a vyrazte do Smoleníc.

Kolesá proti rakovine sa rozkrútili už v roku 2003 pod záštitou paralympijského víťaza v cyklistickom šprinte Radovana Kaufmana, ktorý vo svojich 25 rokoch boj s touto zákernou chorobou prehral, no stal sa inšpiráciou pre mnohých a symbolom kampane. Patrónkou aktuálneho ročníka je mnohonásobná paralympijská víťazka, svetová rekordérka v streľbe Veronika Vadovičová.

Viac informácií nájdete na www.regiontirnavia.sk.

 

Miesto, dátum a čas konania:

Dátum a čas konania:

6. august 2017, o 14:00

Vstup:

voľný

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/OBRTZF64L854SNRE-AD3/

http://www.uschovna.cz/zasilka/OBU5KTC7ACPDSXU5-TNZ/

Zdroj fotografii: uvedené na fotografiách/autor


Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk


Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky