DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-05-22 | Festival Lovely Experience prináša nový koncept

2017-05-22 | Festival Lovely Experience prináša nový koncept

Trnava, 15. 5. 2017 – Trnavský multimediálny festival aj tento rok prekvapí svojou unikátnosťou. Koncom mája sa môžete tešiť na audiovizuálnu šou, video mapping a novinkou bude nočná „silent“ party v centre mesta, počas ktorej sa predstavia producenti a DJ elektronickej hudby.

Lovely Experience predviedol minulý rok veľkolepú svetelnú a multimediálnu show v priestoroch trnavskej synagógy. Jeho organizátori chcú nadviazať na tento úspech a   koncom mája spustia už 6. ročník festivalu.  „Pre tento rok sme sa rozhodli vyskúšať smart formu zábavy priamo v centre mesta. Lovely Experience vytvorí 27. mája audiovizuálny príbeh priamo na stenách historickej budovy Mestskej veže a šokuje aj tých, ktorí nás ako festival poznajú dlho,“ informuje producent Matúš Izakovič.

Špecifikom festivalu Lovely Experience bude audiovizuálna šou v podobe video mappingu, ktorý bude premietaný na Mestskú vežu na Trojičnom námestí v Trnave. „Návštevníci uvidia svetelnú šou, počas ktorej na priečelí mestskej veže bude zobrazená história mesta Trnavy, a neskôr aj vystúpenie pod názvom „vertical dance“, kedy taneční akrobati ukážu elegantné párové vystúpenie priamo na stenách budovy,“ hovorí Peter Nízl, predseda predstavenstva oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism, ktorá festival podporuje. Po audiovizuálnej šou bude Mestská veža otvorená pre verejnosť od 22.00 h. až do polnoci pre tých, ktorí si budú chcieť festival pozrieť z výšky.

Večer bude výnimočný nielen pre svoje vizuálne umenie, ale aj pre tzv. „silent disco“. „Každý návštevník v rámci neho dostane slúchadlá a pri počúvaní si môže vybrať z niekoľkých umeleckých vystúpení súčasne,“ hovorí Matúš Izakovič. V zahraničí je táto forma medzi mladými veľmi obľúbená. Party tak neruší nočný pokoj, a preto môže na námestí trvať až do skorého rána.

Návštevníci 6. ročníka festivalu sa môžu tešiť aj na množstvo umelcov a dídžejov. Pre nadšencov elektronickej trapovej hudby je pripravené vystúpenie medzinárodne uznávaného producenta súčasnosti – JimmyPé! Aj fanúšikovia štýlu drum&bass si prídu na svoje počas šou mladého talentovaného dídžeja a producenta Inkwalla. Na večernom programe nebude chýbať ani DJ Lixx, ktorý je trojnásobným držiteľom ocenenia “Najlepší slovenský drum&bassový DJ”, ako aj hudobní producenti Foolk a Ink Midget.

Okrem večernej šou festival ponúka aj denný program s množstvom vzdelávacích aktivít, prednášok a inšpiratívnych rečníkov. Účastníci sa môžu zapojiť do praktických workshopov, kde sa o svoje poznatky a skúsenosti sa podelia: Martin Bruncko, Lenka Madudová, Dáša Černá Gejdošová, Martin Lajprík, Tomáš Bartalský a ďalšie inšpiratívne osobnosti z oblasti osobnostného rozvoja, nenásilnej komunikácie a praktických návodov na úspech. Všetky prednášky a workshopy sú bezplatné pre registrovaných návštevníkov z celého Slovenska.

Návštevníci Lovely Experience so slúchadlami môžu využiť zľavnené vstupné 2 € na Mestskú vežu a taktiež aj tí, ktorí si vopred rezervujú lístok na:

http://bit.ly/LovelyExperience2017. Počas dňa bude Mestská veža otvorená v klasickom čase od 10:00 do 18:00.

 

Oficiálna web stránka festivalu: www.lovelyexperience.sk

Press room: http://media.lovelyexperience.sk/

Vstupenky na Multimediálny Festival Lovely Experience je možné zakúpiť v predpredaji:  http://bit.ly/listky_lovely_experience

Viac informácií aj na: http://regiontirnavia.sk/

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/MAHA5MHE6ZFE3SRD-SN5/

http://www.uschovna.cz/zasilka/MACD8294K45GR6CF-RC3/

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.


  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky