DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-01-25 | Región Tirnavia na ITF Slovakiatour 2017

2017-01-25 | Región Tirnavia na ITF Slovakiatour 2017

Trnava,  25. 1. 2017 Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism predstaví turistickú ponuku Regiónu Tirnavia na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2017 v Bratislave v dňoch 26. - 29. januára 2017. Tím Trnava Tourism sa na vás teší vo výstavnom centre INCHEBA v Hale B2 stánku č. 306 Trnavského samosprávneho kraja.

Región TIRNAVIA z roka na rok rozvíja ponuku cestovateľských zážitkov. K bohatej historickej hodnote, zosobnenej svetskými, cirkevnými, ale aj novodobejšími industriálnymi pamiatkami, sa v súčasnosti pripája množstvo ďalších lákadiel. Príďte sa oboznámiť s kalendárom TOP podujatí, bohatou ponukou zážitkových výletov, prehliadok mesta so sprievodcom, cykloprehliadok a pobytových balíkov pre rok 2017. „V stánku Trnavského samosprávneho kraja sa tešíme na všetkých, ktorí sa o Trnavu a jej okolie zaujímajú a radi by Región Tirnavia navštívili. Pripravená je súťaž o hodnotné ceny, tréner golfu z GOLF TRNAVA, ako aj prezentácia širokej ponuky medoviny APIMED a Klastra Smolenice“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľa Trnava Tourism.

Návšteva Regiónu Tirnavia by pre každého mala začať v Trnave, ktorú najviac vystihuje jej dominanta - renesančná Mestská veža. Siluetu „Slovenského Malého Ríma“ tvoria veže mnohých kostolov, ktoré patria ku klenotom slovenskej sakrálnej architektúry. Objavte kúzlo najkrajších pamiatok mesta Trnava počas prehliadok so sprievodcom v historickom kostýme, ktoré vás očaria nielen svojou monumentálnosťou, ale aj svojou bohatou interiérovou výzdobou. Budete mať možnosť vzhliadnuť unikátny celodrevený oltár v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, ktorý patrí k najväčším a najkrajším oltárom svojho druhu v Európe či barokovú kaplnku pri Bazilike sv. Mikuláša ukrývajúcu milostivý obraz trnavskej patrónky Panny Márie. Rozprávania sprievodcov vám poodhalia slávnu históriu mesta Trnava ako prvého slobodného kráľovského mesta.

Zažite autentické a originálne podujatia Regiónu TIRNAVIA, medzi ktorými rozhodne vynikajú Leto na korze, Slávnosť ruží, Trnavské organové dni, Trnavský jazzyk, Stredoveká prešovačka, Tradičný trnavský jarmok, Deň otvorených vínnych pivníc, Ružindolská bosorka či Pernikiáda.  Posledný mesiac v roku sa centrum mesta v Trnave zmení na Vianočnú Trnavu, ktorá ponúkne návštevníkom jedinečnú neopakovateľnú vianočnú atmosféru, regionálne gastronomické špeciality, rozličné vianočné ozdoby a výrobky ako aj bohatý kultúrny program.

Región TIRNAVIA ponúka i zážitky svetovej kvality. Zažiť atmosféru slávnej vinárskej oblasti je teda možné už i na Slovensku, na čom sa podieľajú vinárstva ako VÍNO MRVA&STANKO, TERRA PARNA, KARPATSKÁ PERLA, VÍNA Z MLYNA, MAGULA rodinné vinárstvo, ktoré pravidelne získavajú ocenenia na rôznych domácich i svetových vinárskych súťažiach. Vždy na jar a na jeseň máte možnosť navštíviť vinárstva regiónu počas zážitkových sobotných vínnych tour.

Svetovú kvalitu regiónu TIRNAVIA umocňuje aj ocenenie „Najlepšia medovina na svete“, ktoré v roku 2015 získalo medovinárstvo APIMED z Dolnej Krupej za Medovinu Barrique. Vydajte sa „Za kráľovským nápojom do medovinárstva APIMED“ a spoznajte chute ôsmich druhov medoviny ako i taje výroby najstaršieho slovanského nápoja.

Región TIRNAVIA ukrýva skutočné poklady. Objavte perlu Malých Karpát – obec Smolenice a vydajte sa na „Sladký výlet do Smoleníc“. Čaká vás prehliadka malého Múzea Molpír, najmladšieho zámku na Slovensku – Smolenického zámku so sprievodcom a sladkou bodkou bude návšteva miestneho včelárstva a medovinárstva.

Bohatú ponuku cestovateľských zážitkov dopĺňa aj rôznorodá ponuka ubytovania v Trnave a širokom okolí - Hotel Holiday Inn 4*, Hotel Impiq 4*, Hotel London 3*, Hotel Spectrum 3* alebo Penzión Patriot 3*. Ponuku ubytovacích možností, ako aj rezervácie výletov, nájdete na webovej stránke destinácie www.regiontirnavia.sk.

Odborný tím Trnava Tourism vám vie pripraviť program na mieru pre Vašich obchodných partnerov, spolupracovníkov v rámci širokého spektra možností kongresového turizmu v spojení so zážitkovou vínnou tour a s rôznym doplnkovým programom ako Golf Trnava, Olympic Casíno a iné.

 

Tešíme sa na vás v Hale B2 v stánku č. 306!

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

 

Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

 

Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

 

V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

 

Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

 

Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

 

Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

 

Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

 

Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky