DomovMédiáArchív tlačových správ

2016-05-27 | Tip na rodinný víkend: Zažite deň detí ako z rozprávky

2016-05-27 | Tip na rodinný víkend: Zažite deň detí ako z rozprávky

Tip na rodinný víkend: Zažite deň detí ako z rozprávky

Trnava, 27. 5. 2016 - Rozmýšľate, kam zoberiete vašich najmenších na deň detí? Dokonalý program pre nich pripravili mesto Trnava a okolité obce.  Zabavte sa s deťmi v rozprávkovom lese, stretnite sa s Alicou z krajiny zázrakov alebo sa zahrajte na ochrancov mestských hradieb.


Jaslovské Bohunice

Oslavy dňa detí budú prebiehať v Jaslovských Bohuniciach v Amfiteátri už v sobotu 28. mája od 10:00. Deti čakajú napínavé akcie policajtov, hry v hasičskej pene, jazda na koníkoch, člnkovanie na rybníku, maľovanie na tvár, vypúšťanie balónov či skákací hrad. Stretnete tam aj Alicu v krajine zázrakov a na záver si užijete detskú diskotéku.

Ružindol

Deti, ktoré majú radi športové hry, sa môžu tešiť na preteky v behu „Ružindolský Víchor a Malý Víchor pre deti“, ktorý organizuje 4. júna od 13:00 obec Ružindol. Športovo zábavný deň sa bude konať v Športovom areáli , kde nájdete zábavné atrakcie ako nafukovacia šmýkačka Titanic, Gladiátor, maľovanie na tvár a zahráte si malý futbal, bedminton aj nohejbal.

Trnava

Pre malých milovníkov histórie a rytierov je ako stvorené podujatie Ochranca hradieb Trnavy, ktoré sa bude konať 5. júna od 14:00 do 19:00. Deti absolvujú prehliadku mestských hradieb, kde sa dozvedia, ako sa kedysi bránilo mesto. Na záver získajú Dekrét Kapitána mestskej posádky za absolvovanie výcviku na ochrancu hradieb mesta Trnava. Pripravené budú aj súťaže, predstavenia Divadla na hojdačke a nebude chýbať ani Bubnovačka Etnobubnovej školy Rytmika. Ak sa nebojíte výšky, vystúpte s deťmi na Mestskú vežu, kde budú mať najmenší bezplatný výstup a deti od 6 rokov zľavnené vstupné 0,50 eur.

Smolenice

Ak sa chcete preniesť do rozprávky, navštívte s deťmi v nedeľu 5. júna Smolenice a prejdite Cestu rozprávkovým lesom. Budú vás tam čakať víly, čarodejnice a mnohé ďalšie rozprávkové postavy. Nebude chýbať ani kráľ s kráľovnou, ktorí deti privítajú po zdolaní dobrodružnej cesty na nádvorí Smolenického zámku. Okrem iného sa zabavíte aj množstvom hier plných dobrodružstva, z ktorých budete mať neopakovateľný zážitok. Vstupné na tento atraktívny deň je symbolické 1 euro a začiatok cesty bude pri kostole o 9:00.

Pripravte deťom nezabudnuteľný deň detí plný poznávania, rozprávkových bytostí a zábavy.

 

Viac informácií na www.regiontirnavia.sk,  emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre - Región Tirnavia, so sídlom v Mestskej veži v Trnave.

 

Foto na stiahnutie: http://www.uschovna.cz/zasilka/JKEG7BLJKWEJXK7V-II5/
Zdroj foto: Trnava Tourism / Anton Chrvala

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk

 

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 01 02 03 04
Celý mesiac
Novinky