DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-10-17 | Spoznajte chute Malých Karpát na jesennom festivale vína

2017-10-17 | Spoznajte chute Malých Karpát na jesennom festivale vína

Trnava, 17. 10. 2017 – Víno je životný štýl, ktorý je neoddeliteľne spätý nielen s krajinou, ale aj s ľuďmi, ktorí v nej pracujú a žijú. V regióne TIRNAVIA vinárom záleží na budúcnosti, no ctia si tiež prácu a kultúru svojich predkov, rovnako ako tradíciu, ktorá viac ako dvetisíc rokov formovala Malokarpatský kraj. Na jeseň to v ňom hýri pestrými farbami viníc a vôňou mladého vína, ktoré tamojší vinári predstavia na podujatí nazvanom Chute Malých Karpát.

Celkom 30 vinárov z Malokarpatskej oblasti budú mať možnosť spoznať milovníci vína, ktorí 11. novembra od 10.00 do 22.00 h navštívia festival otvorených pivníc Chute Malých Karpát. Medzi zakladateľov podujatia patria oceňované vinárstva Karpatská Perla, Skovajsa vinohradníctvo a vinárstvo, Terra Parna, Repa Winery, Hacaj s.r.o., Vinárstvo Vinkor, Vinárstvo Peter Ratuzky a Vins Winery – Richard Tóth.

Odvtedy, čo sa zrodila myšlienka zorganizovať jesenný festival vína, gastronómie a kultúry, sa do projektu zapojili desiatky vinárov z Pezinka, Modry, Šenkvíc, Dolian, Častej, a Vinosadov. Navštíviť ich môžete vďaka kyvadlovej doprave. Návštevníci budú môcť ochutnávať vína priamo vo vinárstvach, v miestnych reštauráciách sa zase môžu tešiť na špeciality regionálnej kuchyne. Dobré víno totiž najlepšie vynikne práve v spojení s kvalitným jedlom.

Každé z vinárstiev v regióne TIRNAVIA je jedinečné, no všetky spája viera v malokarpatské vinohrady. Aj preto je jesenný festival otvorených pivníc skvelou príležitosťou pre spoznanie rôznorodých chutí Malých Karpát,“ vysvetľuje Michaela Potočárová, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism a dodáva: „Počet lístkov je limitovaný, preto neváhajte a rezervujte si ich čo najskôr. V troch termínoch ponúkame aj komfortné autobusové spojenie z centra Trnavy, preto odporúčame zabezpečiť si ubytovanie priamo v meste.“

Milovníci vína môžu ochutnať odrody, ktoré sa v malokarpatských vinohradoch pestovali od nepamäti. Keďže súčasťou vstupenky je aj bonus na nákup vína v hodnote 5 eur, môžu si svoje obľúbené odniesť aj domov. Každý dostane pohár s logom a s taštičkou, ako aj sprievodcu s mapkou a zoznamom vinárstiev, reštaurácií a umelcov zapojených do projektu. Vo vybraných vinárstvach totiž návštevníci dostanú možnosť obdivovať výstavy umeleckých diel, najmä obrazov a fotografií.

„Víno vytvára priateľstvá, urovnáva hádky a bezpochyby tvorí dobrú náladu. Veríme, že sa u nás budete dobre cítiť a radi sa k nám vrátite, aby sme tú našu vínnu kultúru pozdvihli spoločnými silami na správne miesto,“ uzatvára Michal Petrík, jeden z organizátorov festivalu.

Pre všetkých, ktorí by sa v týchto termínoch radi ubytovali niekde v okolí, je v ponuke niekoľko ubytovacích zariadení v Trnave: Hotel Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Hotel London***, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***. Viac informácií a rezervácie nájdete na http://bit.ly/UbytovanieTrnava.

 

Dátum a čas konania:

11. novembra 2017 od 10.00 do 22.00 h.

Miesto:

Pezinok, Šenkvice, Vinosady, Modra, Častá, Doľany, Suchá nad Parnou

 

Viac informácií nájdete na:

https://www.chutemalychkarpat.sk/EventInfo.aspx?eventyearid=2

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/QTTEU78HC5APJK7F-ZNC/

http://www.uschovna.cz/zasilka/QTTHX54P65VVUM58-532/

Zdroj foto: Terra Parna, Chute Malých Karpát

 

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk


Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.


  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 01 02 03 04
Celý mesiac
Novinky