DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-06-30 | Tip na víkend: Vychutnajte si čaro letnej Trnavy

2017-06-30 | Tip na víkend: Vychutnajte si čaro letnej Trnavy

Trnava, 30. 6. 2017 – Trnava a jej okolie sú plné skrytých pokladov. Ak hľadáte miesto, kde stráviť príjemný víkend s rodinou alebo zábavné chvíle s priateľmi, neváhajte a navštívte slovenský Malý Rím. Mesto a jeho pamiatky jednoznačne majú čo ponúknuť. V zozname toho najlepšieho, čo Trnava ponúka, si každý nájde to svoje.

 

Dokonalý výhľad z Mestskej veže

Ak chcete mať počas vašej návštevy celé mesto ako na dlani, neváhajte a vystúpte do výšin jednej z najtypickejších pamiatok Trnavy. Renesančná Mestská veža meria 57 metrov, pričom jej vyhliadková ochodza sa nachádza vo výške 29 metrov. Celé mesto vám predstaví z pohľadu, aký sa naskytne len málokomu. Ak chcete vedieť viac, stačí sledovať oficiálnu stránku regiónu Tirnavia (http://www.regiontirnavia.sk), kde sa dozviete všetko potrebné.

Čaro kostolov

Mnohí Slováci ani len netušia, koľko histórie, krásy a pamiatok sa v Trnave skrýva. Jednou z najzaujímavejších devíz mesta sú kostoly postavené v rôznych architektonických štýloch. Práve vďaka rôznym obdobiam, v ktorých vznikali, z každého chrámu dýcha na návštevníkov osobité čaro. Počas návštevy mesta preto určite nevynechajte Baziliku svätého Mikuláša, Katedrálu svätého Jána Krstiteľa, Kostol svätého Jakuba, Kostol svätej Heleny či Evanjelický kostol. Výnimočným zážitkom môže byť aj návšteva dvoch trnavských synagóg. Jedna, nazývaná aj "Malá synagóga", vás ohromí zachovaným interiérom a vôňou lahodnej kávy, druhá, Status quo ante, je centrom súčasného umenia.

Romantická prechádzka v Parčíku Bela IV.

Desaťročia neprístupný parčík, ktorý nesie meno kráľa Bela IV., otvorili pre širokú verejnosť iba nedávno. Spustnutý priestor vyplnila svieža zelená tráva, kvety a stromy. Mesto do rekonštrukcie investovalo viac ako 250-tisíc eur. Slúži hlavne na oddych, ale konať sa tu budú aj komornejšie kultúrne podujatia pod holým nebom.

Škola golfu

V máji otvoril golfový klub GOLF Trnava svoje prvé deväť jamkové ihrisko. Obyvateľom trnavského kraja, ako aj jeho návštevníkom, sa tak naskytla skvelá príležitosť vyskúšať si milionársku hru na vlastnej koži. Trnavská golfová akadémia je ihrisko určené na precvičenie krátkej hry, ktorá býva v golfe často tou najdôležitejšou. Začínajúci golfisti si ihrisko môžu užívať počas celého týždňa.

#Trnava

Trnavskú pešiu zónu už minulý rok zdobil obrovský nápis, ktorý pripomínal všetkým návštevníkom tohto čarovného mesta, kde zažili tie najkrajšie chvíle. Deväťmetrový nápis #TRNAVA opäť pomaľovali mladí lokálni umelci, a to priamo na ulici. Vďaka symbolu hashtag, ktorý sa používa predovšetkým na sociálnych sieťach, sa mesto spája s celým svetom. Netradičný umelecký kúsok sa tak stal nevyhnutnou zastávkou pre všetkých turistov v rámci návštevy významných trnavských pamiatok.

 

Okrem vymenovaných aktivít však v rámci kultúrneho leta Trnava ponúkne aj množstvo zaujímavých koncertov či divadelných predstavení. Zabavia sa nielen rodiny s deťmi či seniori, ale aj všetci mladí milovníci dobrej hudby túžiaci po nezabudnuteľných zážitkoch.

Pre tých, ktorí by radi strávili pár dní v Trnave navyše je pripravená aj široká ponuka ubytovania. Vybrať si môžete z ubytovacích zariadení ako sú Hotel Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Hotel London***, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***.

 

Otváracie hodiny:

Bazilika svätého Mikuláša

po-pia: 10.00 – 12.00 h., 14.00 – 16.00 h.

so: zatvorené

ne: 14.00 – 17.00 h.

 

Kostol svätého Jakuba, Kostol svätej Heleny

od 1. 6.  2017 do 30. 9. 2017 so-ne: 14.00 – 17.00 h.

 

Katedrála svätého Jána Krstiteľa

po-pia: 10.00 – 12.00 h., 14.00 – 17.00 h.

so: 11.00 – 16.00 h.

ne: zatvorené

 

Mestská veža

Denne od 10.00 do 18.00 h.

 

Trnavská golfová akadémia

Možnosť telefonických alebo online rezervácií na http://www.golftrnava.eu/kontakt/

 

Foto na stiahnutie:

www.uschovna.cz/zasilka/MSHA83Z2IZU7RI33-MZ8

www.uschovna.cz/zasilka/MTD7MAU4I7DRTGNJ-K5J

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky