DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-06-29 | 7 letných podujatí, ktoré by ste v Trnave nemali vynechať

2017-06-29 | 7 letných podujatí, ktoré by ste v Trnave nemali vynechať

Trnava, 29. 6. 2017 – Trnavské kultúrne leto bude tento rok opäť pestré. Mestské korzo od júna do augusta ovládnu koncerty a divadelné predstavenia.  Vystúpia tu atraktívne mená nielen slovenskej, ale aj zahraničnej umeleckej scény. Sklamaní nebudú ani pravidelní návštevníci Trnavských organových dní. Top podujatím, ktoré tradične otvorí vinársku sezónu, bude Stredoveká prešovačka.

Počas júlových a augustových večerov sa budete môcť presvedčiť o tom, že Trnava má čo ponúknuť. Pódium na pešej zóne pri radnici tento rok mesto pokrstí horúcimi rytmami Latino Garden Party, ktorá 30. júna o 19-tej hodine otvorí trnavské kultúrne leto. Priestory pred radnicou ovládne atmosféra pravej záhradnej party, a to vďaka prostrediu ideálnemu na stretnutie s priateľmi a kvalitnú hudobnú produkciu. O tú sa postará trnavský DJ Sosidz spolu s maďarskou kapelou Barrio Latino. Mestská veža bude v tento večer otvorená až do 22-tej hodiny, aby si ľudia mohli vychutnať netradičnú garden party aj s krásnym výhľadom pri západe slnka.

Hudobné kultúrne leto

V hudobnom rytme bude pokračovať aj tradičné podujatie s názvom Proma Frajdej. Okrem mladých trnavských kapiel sa predstavia aj legendárne zoskupenia či slovenská alternatíva. V druhej polovici júla sa v Sade Janka Kráľa môžete tešiť na vystúpenia Fallgrapp, Fehero Rocher, Kamila Mikulčíka či Jaroslava Remenára so svojou Crew.

„Medzi najväčšie hviezdy, ktoré do Trnavy v rámci kultúrneho leta zavítajú, patrí určite slovenská skupina Vrbovskí víťazi, afrobluesový projekt MANCO Group zo Senegalu a Mauretánie, rakúske duo Edi Fenzl & Jörg Danielsen spoločne s jazzovým spevákom Jurajom Schweigertom či neskutočne talentovaný multiinštrumentalista zo Žiliny Peter Adamov,“ uvádza Peter Cagala, vedúci úseku kultúry SKAŠZ Trnava.

Nie je to však len o kvalitnej hudbe a legendárnych interpretoch. Leto na Korze bude hlavne o nezabudnuteľných zážitkoch, ako pre dospelých, tak aj pre deti. Každú nedeľu, stredu a piatok sú totiž pripravené aj divadelné predstavenia pre našich najmenších. 

Jazz pod holým nebom

Prvý augustový týždeň mestský Amfiteáter rozžiaria hviezdy svetového jazzu. Open air festival Trnavský jazzyk v podaní renomovaných slovenských a zahraničných hudobníkov vám ponúkne zmes rôznych hudobných štýlov. Počas 13. ročníka sa predstavia špičkoví umelci zo zahraničia, no oba festivalové dni otvoria domáce orchestre. V piatok 4. augusta vystúpi Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band a v sobotu zahrá tradičná Fats Jazz Band. Najväčším ťahákom bude určite svetoznámy Dhafer Youssef z Tuniska. Do Trnavy zavítajú aj slovenské kapely Michal Bugala Group či Radovan Tariška Radio Band spoločne s našim najznámejším jazzmanom Petrom LipoTrnava v rámci Medzinárodného festivalu organovej hudby už po dvadsiaty druhýkrát privíta aj popredných svetových organistov. Miestom konania Trnavských organových dní bude už tradične priam magická Bazilika sv. Mikuláša. Od 28. júla do 10. septembra sa v týchto čarovných priestoroch vystriedajú vzácni hostia z Talianska, Francúzska, Belgicka či Estónska.

Kroje a ľudová muzika

Fanúšikovia tanca a folklóru si prídu na svoje počas medzinárodného festivalu Trnavská brána. Nevšedná prehliadka života a zvyklostí nielen zo Slovenska, ktorej súčasťou bude aj jarmok ľudových remesiel, sa uskutoční už tradične na Trojičnom námestí v termíne od 18. do 20. augusta. Príjemnú atmosféru slávnosti dotvorí krojovaný sprievod, ktorý vás rozospieva a roztancuje.

Stredoveká prešovačka je jedinečným podujatím svojho druhu na Slovensku. Tento rok ho môžete zažiť v piatok 1. septembra na nádvorí trnavskej radnice. Priblíži vám slávnu históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Tirnavia prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov. V nich divákom predstavia aj najdôležitejšie okamihy z histórie vína. Okrem šliapania hrozna bosými nohami krásnych dievčat sa môžete tešiť na dobovú hudbu a ochutnávku vín spojenú s tradičnou veselicou. Súčasťou programu bude aj bábkové divadlo pre najmenších.

 

Dátumy podujatí:

Garden Party na Korze

30. jún o 19.30 hod.

Proma Frajdej

14. júl a 21. júl o 19.00 hod.

Leto na Korze

30. jún ‒ 1. september

Trnavský jazzyk

4. a 5. august o 19.00 hod.

Trnavské organové dni

28. júl ‒ 10. september o 20.00 hod.

Trnavská brána

18. ‒ 20. august

Stredoveká prešovačka

1. september o 15.00 hod.

 

Viac informácií o podujatiach nájdete na http://bit.ly/LetoNaKorze .

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/MR8J88PC2MMKUY5J-TE2/
http://www.uschovna.cz/zasilka/MRNEBZVYIEHKNEYC-YNP/

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
Celý mesiac
Novinky