DomovMédiáArchív tlačových správ

2017-11-21 | 10. výročie Pernikiády už čoskoro: Príďte sa naladiť na Vianoce

2017-11-21 | 10. výročie Pernikiády už čoskoro: Príďte sa naladiť na Vianoce

Suchá nad Parnou, 21. 11. 2017 – Už 26. novembra 2017 zavoňajú v Suchej nad Parnou pravé vianočné medovníky na Pernikáde, ktorá oslávi už svoje 10. výročie. Ozdobiť ich a užiť si čarovnú atmosféru predvianočných príprav si môžete prísť aj vy. Navyše na vás čaká veľa ďalších zaujímavých aktivít.

Pernikiáda v Suchej nad Parnou pri Trnave sa aj tento rok ponesie v tradičnej atmosfére. Priestory celého kultúrneho domu budú voňať perníkmi, ktoré napečú členovia združenia dôchodcov Suchej nad Parnou. Už po desiaty raz sa stretnú všetky generácie, aby spoločne vytvorili tieto tradičné symboly Vianoc. Vyzdobené perníky budú súčasťou ozdôb vianočných stromčekov vo farskom kostole sv. Martina z Tours. Myšlienka zdobenia perníkov vzišla zo snahy rodičov kresťanských rodín zachovať tradície, rozvíjať detskú zručnosť a tvorivosť. Inšpiráciou techniky zdobenia bude pre všetkých pernikárka z obce, ktorá je úspešná v súťažiach v zdobení perníkov na Slovensku aj v zahraničí. Na Pernikiádu sa každoročne veľmi tešia malí i veľkí, každý rok ich prichádza stále viac, nielen z obce, ale aj z jej okolia, čím sa toto podujatie stáva regionálnym.

Súčasťou Pernikiády sú tvorivé dielne žiakov miestnej školy, ktorí vyrábajú vianočné ozdoby z prírodných materiálov. Prezentovať sa budú aj zruční remeselníci výrobou vianočných ikeban, drotárskych i prútených výrobkov, maľovaním na sklo, výrobou sviečok z včelieho vosku, textilných hračiek, papierových ozdôb, zdobeného ovocia a pod. Tešiť sa môžete aj na suchovské výšivky.

S pásmom zvykov od Kataríny po Štedrý deň sa predstavia žiaci zo Školského klubu detí miestnej školy a Suchovský spevácky zbor zaspieva vianočné koledy v prekrásnych krojoch. Na záver všetkých čaká slávnostné zdobenie vianočného stromčeka v kultúrnom dome a vyhodnotenie najkrajšie vyzdobeného perníka. Počas celého večera si môžu návštevníci pochutnať na cukrárenských výrobkoch, produktoch z medu a teplom čaji.

Pre tých, ktorí by radi spojili túto krásnu tradíciu s návštevou Trnavy na celý víkend odporúčame ubytovacie zariadenia Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Hotel London***, Penzión Patriot***, Hotel Spectrum***. Taktiež by ste nemali vynechať návštevu Mestskej veže ako jednu z dominánt mesta Trnava či prehliadku so sprievodcom.

 

Dátum a čas konania:

26. november 2017, od 15:00 hod.

Vstup voľný!

 

Foto na stiahnutie:

http://www.uschovna.cz/zasilka/SG4B6UB4LDFI34CV-C2N/

http://www.uschovna.cz/zasilka/SGPC3M2ET4M4IE3P-G4Z/

Zdroj foto: Trnava Tourism


Viac informácií nájdete na http://www.regiontirnavia.sk/.

 

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia - regióne svetových vín!
--------------------------------------------------------------------
PR servis destinácie TIRNAVIA
Kontakt: marketing@trnavatourism.sk


Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.


  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 01 02 03 04
Celý mesiac
Novinky