DomovMédiá

Aktuálna tlačová správa

Aktuálna tlačová správa

Trnava, 27. 11. 2019 – Najkrajšie sviatky sa nezadržateľne blížia. Počas tohto obdobia sa na moment staneme opäť malými deťmi, kedy si naplno vychutnávame každý okamih a sme zvedaví, čo nového nám prinesie. Užite si tento kúzelný čas v Trnave, v najkrajšom meste na Slovensku, ktoré vám odhalí svoj vianočný príbeh.

 

Trnava je mesto, kde zažijete advent podľa svojich predstáv. Má bohatú históriu a opäť si pre vás pripravili atraktívny program pre všetkých. Jednoducho, spájajú sa tu tradície s moderným. V jednu chvíľu sa ocitnete doslova v stredoveku, prejdete sa uličkou a opäť ste v 21. storočí. Presvedčte sa o tom na vlastné oči so sprievodcom v dobovom kostýme, ktorý vám porozpráva o slávnej histórii tohto kráľovského mesta.

„Keďže sa blížia vianočné sviatky, tak sme si prichystali pre všetkých predčasný darček. Prvýkrát budú prehliadky so sprievodcom zadarmo aj počas adventu. Konať sa budú každú adventnú sobotu o 16:00 hod. a priblížia vám dominanty Trnavy. Začiatok je vždy na Trojičnom námestí pod Mestskou vežou, kde na vás bude čakať sprievodca v dobovom kostýme. Nemusíte sa vopred nahlasovať a prehliadka je určená aj pre anglicky hovoriacich návštevníkov,“ pozýva na prehliadky Michaela Sendeková, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

V nedeľu či vo štvrtok sa zase môžete spolu so sprievodcom vydať do Mestskej veže za svetla lampášov. Porozpráva vám tu rôzne legendy a príbehy o jej histórii. Prezradí vám aj niečo o unikátnom mechanickom hodinovom stroji, o ktorý sa niekoľko generácií stará rodina Nemčekovcov. Dokonalou bodkou na záver bude nádherný výhľad na adventnú Trnavu, ktorá bude žiariť tisíckami svetielok.

„Odporúčame si však lístky zarezervovať vopred, nakoľko počet miest je kapacitne obmedzený. Okrem špeciálnych výstupov „Mestská veža s lampášom“ môžete vežu navštíviť v rámci Adventných trhov 7 dní v týždni,“ dodáva Michaela Sendeková.

V prípade, že by ste nestíhali bezplatnú Adventnú prehliadku so sprievodcom v sobotu, nemusíte sa obávať. Stačí, ak si prehliadku, ktorá vám z ponuky vyhovuje zarezervujete na www.regiontrnava.sk alebo v Turistickom informačnom centre, kde si môžete zakúpiť aj rôzne suveníry. Prehliadku mesta si môžete v TIC vyskladať a prispôsobiť si ju na mieru, či už pre menšiu alebo väčšiu skupinu.

V Malom Ríme tak strávite dokonalý adventný čas so svojou rodinou. Ak sa im chcete naplno venovať a ešte viac nasať vianočnú atmosféru tohto mesta, zarezervujte si pobyt na viac dní v jednom z hotelov, ako sú Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Hotel Spectrum*** či Penzión Patriot***. Majú svoje vlastné parkovanie, vynikajúce reštaurácie a hlavne budete to mať blízko k adventným trhom s originálnym programom.

Viac informácií o kompletnom programe nájdete na http://bit.ly/AdventVTrnave2019 .

 

Prekvapenie, ktoré si Turistické informačné centrum – Región Trnava pripravilo pre všetkých návštevníkov je, že od 2.12. si bude možné zakúpiť aj Euro Souvenir bankovky s vianočným motívom, maximálne však 5 ks na osobu. Bankovky s nulovou nominálnou hodnotou nájdete v TIC počas otváracích hodín. Potešiť tak môžete nie len seba, ale aj svojich blízkych.

 

Adventná prehliadka so sprievodcom: 30. novembra, 7. 14. a 21. decembra

Čas: 16:00 hod.

 

Mestská veža s lampášom: 1., 5., 8., 12.,15. a 19. decembra

Čas: 17:30 a 19:00 hod.

 

Otváracie hodiny Mestskej veže počas adventu:

PON / UT / STR : 10:00 – 18:00 hod.

ŠTV / NED : 10:00 – 17:00 hod.

PIA / SOB : 10:00 – 21:30 hod.

 

Foto na stiahnutie:

https://www.uschovna.cz/zasilka/SRLPU3JWY4WTXCKU-Y98/

https://www.uschovna.cz/zasilka/SRZ94YPZZLWJCPI9-ELD/

Zdroj foto: Trnava Tourism, Matúš Koprda

 

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava, ktoré bude z dôvodu rekonštrukcie priestorov v mesiacoch september a október presťahované na Štefánikovu ulicu 4, otvorené v klasických otváracích hodinách. http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum.

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

 

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

------------------------------------------------

PR servis destinácie TRNAVA

Kontakt:  marketing@trnavatourism.sk

 

  S ARCHITEKTOM NA BICYKLI SPOZNÁVAJTE RETRO TVARY TRNAVY

   

  Trnava, 13. 9. 2016 – Spestrením tejto jesene budú cykloprehliadky, ktoré poskytnú možnosť pozrieť si Trnavu z iného pohľadu a zájsť aj na miesta, ktoré oko bežného návštevníka nevidí. To všetko s pomocou odborného výkladu architekta a na bicykloch! 

   

  Najzaujímavejšie industriálne objekty a pamiatky moderny mesta cyklistom predstaví architekt Miroslav Beňák. Počas prehliadky na bicykloch sa im naskytne úplne iný pohľad na mesto v kontraste so sakrálnymi pamiatkami v historickom centre.

   

  V rámci dvojhodinových komentovaných cykloprehliadok architekt priblíži významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť. „Plánovaná trasa začína na Hospodárskej ulici a nadšencov zavedie aj mimo historického centra chráneného hradbami. Počas prehliadky získajú nový pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu,“ hovorí Alexander Prostinák, manažér Turistického informačného centra - Región TIRNAVIA a dodáva, že „prehliadka sa dá absolvovať na vlastnom bicykli alebo je možné si ho zapožičať od Kolokolo.“

   

  Prvá cykloprehliadka, 17. septembra, bude bezplatná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cena ďalších prehliadok pre účastníkov na vlastnom bicykli je 3 €. Pre tých, ktorí si bicykel požičajú, je cena 5 €.

   

  Vstupenky je možné si rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440, e-mailom na info@trnavatourism.sk, osobne v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA alebo na stránke http://bit.ly/RezervaciaCykloprehliadok.

   

  Termíny cykloprehliadok: 17. 9. (bezplatná prehliadka), 24. 9., 25. 9., 1. 10.

   

  Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Cykloprehliadky.  

   

  Foto na stiahnutie:

  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVJ6HEW25AEHDCHK-GNS/
  http://www.uschovna.cz/zasilka/KVNHFUIVIG87788W-W62/

   

  Zdroj foto: Trnava Tourism

Kalendár udalostí
   
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 01 02 03 04 05
Celý mesiac
Novinky